2022

2022. március 28 – április 3

Válogató

Székely Andrea

MEGHÍVOTT ELŐADÁSOK CÍME, SZÍNHÁZ

Vuk / Vaskakas Bábszínház, Győr
Emma csöndje / Kolibri Színház
Időfutár / Szegedi Nemzeti Színház
Hamupipőke / Miskolci Nemzeti Színház
Herkules / Csokonai Színház, Debrecen
A libapásztorlány / Vojtina Bábszínház, Debrecen
Madagaszkár / Csiky Gergely Színház, Kaposvár
Hajnal hasad / Csiky Gergely Színház, Kaposvár
Szólít a szörny / Weöres Sándor Színház és Mesebolt Bábszínház, Szombathely
Kishercegszemmel / Puck Bábszínház, Kolozsvár
Újvilág / Szabadkai Népszínház
Kacsa, Halál, Tulipán / Európai Szabadúszó Művészek Egyesülete
Kalap / Nézőművészeti Kft.
Apa lánya / Budapest Bábszínház
Hamlet / Ciróka Bábszínház, Kecskemét
#APA_ANYA_ÉN / Bóbita Bászínház, Pécs
A méhek istene / Kolibri Színház
APA, ANYA, FIÚ, LÁNY / Latinovits Színház, Budaörs
Szívlapát / Csokonai Színház, Debrecen
Atya fiú…/ Szakura csoport
Szívlapát / Manna produkció és Bethlen Téri Színház
Mit mondhat el rólunk a mozdulat? / Magyar Táncművészeti
Egyetem Sehol / Kerekasztal Színház
Talpuk alatt / Nemzeti Táncszínház, Duna Táncműhely, Káva Kulturális Műhely közös produkciója
Toldi / Escargo hajója
Gumicukor / Nyitott kör
Antigoné / Harlekin Bábszínház, Eger
Anyakicsinyítés / RÉV Színház, Győr
A háromfejű király / Free SZFE Egyesület
Mire gondol Alma? / Budapest Bábszínház
Ecki, Becki, Tengerecki / Griff Bábszínház, Zalaegerszeg
A boldogság madara / Szigligeti Liliput társulat, Nagyvárad
Hűvös / Karaván Színház és Művészeti alapítvány
Volt egyszer egy / Ariel Ifjúsági és Gyermekszínház

Faust / VAT Theater, Észtország
Cutine / Ion Creangă , Románia
A wonderful day / Artika, Görögország
Don’t poke the bear / The Key Theatre, Izrael

DÍJAZOTTAK

Üveghegy-díj (legjobb gyerekelőadás) – Kolibri Színház: Emma csöndje
Üveghegy-díj (legjobb ifjúsági előadás) – Weöres Sándor Színház, Mesebolt Bábszínház, Kabóca Bábszínház: Szólít a szörny
Kovács Ildikó-díj (A legjobb gyerekelőadás rendezőjének) – Bartal Kiss Rita (Volt egyszer egy…, Ariel Ifjúsági és Gyermekszínház)
Keleti István-díj (Színészi díj ifjúsági színházi előadásban nyújtott teljesítményért) – Grisnik Petra, Ruszina Szabolcs, Szanitter Dávid (A méhek istene, Kolibri Színház)
Koós Iván-díj (gyerekszínházi előadás kiemelkedő alkotói teljesítményéért) – Hoffer Károly (Apa lánya, Budapest Bábszínház)
Békés Pál-díj (ifjúsági színházi előadás kiemelkedő alkotói teljesítményéért) – Pass Andrea: Újvilág

Kemény Henrik-díj – Pájer Alma Virág (Mire gondol Alma?, Budapest Bábszínház)
Különdíj 1 a legeredetibb érzékenyítő előadásnak – Nézőművészeti Kft. – Manna: Kalap
Különdíj 2 a legjobb színházi nevelési előadásnak – Nemzeti Táncszínház, Duna Táncműhely, Káva: Talpuk alatt
Különdíj 3 a legjobb színházi nevelési előadásnak – Vaskakas Bábszínház: Vuk
Különdíj 4 a legjobb mesejátéknak – Vojtina Bábszínház: A libapásztorlány
Különdíj 5 a legjobb kísérőzenének – Szegedi Nemzeti Színház, Gyüdi Eszter, Időfutár
Hallgatói zsűri különdíja gyermekszínházi kategóriában – Kolibri Színház: Emma csöndje
Hallgatói zsűri különdíja ifjúsági színházi kategóriában – Nézőművészeti Kft – Manna: Kalap