Megvannak a XI. Kaposvári ASSITEJ Biennálé díjazottjai!

Megvannak a XI. Kaposvári ASSITEJ Biennálé díjazottjai!



A péntek esti ünnepélyes díjkiosztó keretében vehették át a legjobb gyermek- és ifjúsági színházi előadások a zsűri több kategóriában megítélt díjait.

Óriási érdeklődés mellett sikeresen lezajlott május 6-10. között a XI. Kaposvári ASSITEJ Nemzetközi Gyermek- és Ifjúsági Színházi Biennálé, ahol 25 előadás, valamint változatos szakmai- és kísérőprogramok közül válogathatott a közönség. A Kolibri Színházban működő ASSITEJ Magyar Központ és a kaposvári Csiky Gergely Színház szervezésében immár tizenegyedik alkalommal megrendezett seregszemlére Cziráki Judit dramaturg, művészeti tanácsadó  válogatta a versenyprogramban szereplő 22 előadást és színházi nevelési programot. A versenyelőadások mellett neves külföldi társulatok produkciói és utcaszínházi programok gazdagították a Biennálé műsorát.

május 10-én pénteken este megrendezett díjátadó ünnepséget Dr. Pintér Rómeó Kaposvár Megyei Jogú Város alpolgármestere nyitotta meg, majd Novák János, az ASSITEJ Magyar Központ elnöke és a Biennálé művészeti vezetője üdvözölte a fesztivál résztvevőit és köszönetet mondott a szervezőknek és a fellépőknek a színvonalas rendezvényért. A Szűcs Mónika vezette szakmai zsűri – Csató KataPerényi BalázsLőrinc Katalin és Keszte Bálint – a három fődíj mellett hét külön kategóriában osztott ki elismeréseket.

Markó Róbert A lány, aki nem beszélt rendezőjeként vette át az Üveghegy-díjat

A XI. Kaposvári ASSITEJ Biennálé díjazottjai:

ASSITEJ MAGYAR KÖZPONT ÜVEGHEGY-DÍJ

A legkisebbeknek szóló legjobb előadásnak

Füge Produkció – Jurányi Ház: A legcsinosabb óriás (rendező: Bánki Gergely, Fekete Anna)

A legcsinosabb óriás

ASSITEJ MAGYAR KÖZPONT ÜVEGHEGY-DÍJ

A legjobb gyermekszínházi előadásnak

Aranyszamár Színház: A lány, aki nem beszélt (rendező: Markó Róbert)

A lány, aki nem beszélt

ASSITEJ MAGYAR KÖZPONT ÜVEGHEGY-DÍJ

A legjobb ifjúsági színházi előadásnak

Budapest Bábszínház: Nem félünk a sötétben (rendező: Podlovics Laura, Gajda Anna)

Nem félünk a sötétben

KOVÁCS ILDIKÓ-DÍJ

Színészi díj gyermekszínházi előadásokban nyújtott alakításért

Szőts Orsi (Az osztály vesztese, Vacok – Budaörsi Latinovits Színház)

Az osztály vesztese

KELETI ISTVÁN-DÍJ

Színészi díj ifjúsági színházi előadásban nyújtott alakításért

Lipták Ildikó (Felejthetetlen – Kerekasztal Színházi Nevelési Központ)

Felejthetetlen

KEMÉNY HENRIK-DÍJ

A legmegragadóbb mesélőnek

Reschofsky György (Vas Laci, Vojtina Bábszínház)

Vas Laci

A ZSŰRI KÜLÖNDÍJA

Az előadás minden alkotójának kimagasló együttes munkájáért

Kabóca Bábszínház – Temesvári Csiky Gergely Állami Magyar Színház – Veszprémi Petőfi Színház: Bánk

Bánk

A ZSŰRI KÜLÖNDÍJA

A legjobb színházi nevelési előadásnak

Káva Kulturális Műhely: Jégföld

Jégföld

A ZSŰRI KÜLÖNDÍJA

Határokon átívelő közösségépítésért és kultúramentésért

Kárpátaljai Megyei Magyar Színház

A ZSŰRI KÜLÖNDÍJA

A legjobb zeneszerzőnek

Cseri Hanna (Kócos macskaember-kölyökBánk)

A HALLGATÓI ZSŰRI KÜLÖNDÍJA

A legjobb újgenerációs előadásnak

Budapest Bábszínház: Nem félünk a sötétben

A HALLGATÓI ZSŰRI KÜLÖNDÍJA

A színészek kivételes alakításáért

Kerekasztal Színházi Nevelési Központ: Felejthetetlen

Gratulálunk valamennyi díjazottnak és köszönjük minden társulatnak a fesztiválon való részvételt !

A Biennálé sikerét és népszerűségét nem csak a magas színvonalú előadások és a díjak jelzik, hanem az alábbi számok is:

Fotó: Berkesi Ágota, Tóth Zsombor, Renata Tamayo, Rupp Anikó